Kurumsal
Şirket Profili
Alüminyum kapak üretiminde Türkiye’ni öncü firması olan Berca Metal Kapak San. Ve Tic. A.Ş. Ambalaj dünyasında 1966 yılında adım atmıştır.

İlk üretimi Topkapı – Gümüşsuyu tesislerinde Alüminyum vidalı kapak üretimi ile başlayan firmamız kısa sürede yaptığı yatırımlarla ürün yelpazesine Gıda ve İlaç Sanayi ürünlerinin ambalajında kullanılan Alüminyum kapak üretimini de ekleyerek hızla gelişimine devam etmiştir.

Kurulduğu andan itibaren benimsediği ‘Sürekli Gelişim –Müşteriye Kusursuz Hizmet – Üstün Kalite’ anlayışıyla yatırımlarına devam etmiş yapılan yeni yatırımlarla beraber uygulamakta olduğu kaliteli hizmet anlayışının sonucunda piyasadan gelen talepleri karşılamak amacıyla 1996 yılında 11.000 m² açık, 8.000 m² kapalı alana sahip olan Çorlu tesisine taşınmıştır..

Uzun yıllara dayanan, tecrübe temelleri üzerine kurulmuş olan firmamızda üretim kalitesinden ödün vermemek temel ilkemizdir.
Teknolojik gelişmelerin de yakından takip edilmesi, bu konuda firmanın her türlü yapıcı faaliyetlere açık olması, firmamızın gelişimini ve kendini yenilemesini pozitif yönde etkilemektedir. Bunun sonucunda firmamız yüksek üretim teknolojisi ve ekipmanları ile üretim kapasitesi en yüksek olan firma durumuna gelmiştir.
Firmamız 1999 yılında da ilaç sektörüne, kaliteli ambalaj üretimi anlayışı doğrultusunda değerlendirilip, günümüzde de kusursuz kabul edilen otomatik Flip-off kapak hattının kapasitesini modernleştirerek arttırmıştır.

Kuruluşumuz ilaç ve Gıda ambalajında istenen temizlik ve fiziki atmosfere sahip, hijyenik şartlarda, uygun sertifikalı hammaddelerle üretim yapmaktadır.